Transport kontenerowy – kontener 45' HC

porady

Kontener 45' HC stosowany w spedycji morskiej

Co wyróżnia kontener 45' HC?

Naszym Klientom proponujemy kontenery o różnych wymiarach. Kontener 45' HC (High Cube) to kontener o podwyższonej konstrukcji, który jest wykorzystywany przede wszystkim we frachcie morskim oraz transporcie lądowym na krótkich transach między państwami europejskimi. To najpojemniejszy kontener dostępny na rynku! Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego transportu samochodowego pozwalającą zmniejszyć koszty dostaw. Stosuje się je głównie do przewozu towarów pomiędzy europejskimi portami. Kontenery 45’ HC odprawiamy między innymi z portów w Gdyni i w Gdańsku.

Kontener 45' HC zapewnia dodatkową przestrzeń ładunkową w porównaniu z kontenerami DV o standardowej wysokości, co jest szczególnie istotne przy przewożeniu ładunków przestrzennych i wielkogabarytowych. Jest o 30 cm wyższy od modeli standardowych oraz o 6 cm od nich szerszy. W środku zmieszczą się nawet 33 europalety z towarem. To doskonałe rozwiązanie do przewozu ładunków o nietypowych wymiarach, które nie zmieściłyby się w normalnym kontenerze.

 

 

 

Jakie są największe zalety kontenerów 45' HC?

Kontenery 45' HC są wykonane z wytrzymałej i odpornej na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych stali kortenowskiej. Jest to specjalny rodzaj stali o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Zabezpiecza ona towary przed uszkodzeniami, a także negatywnym wpływem zmiennych warunków pogodowych. Ładunki, które zostaną w nich umieszczone, są skutecznie chronione przed zniszczeniem, a także przed kradzieżą. Te mobilne kontenery są szczelne, stabilne i wytrzymałe. Ich zunifikowane wymiary oraz konstrukcja oparta na solidnej stalowej ramie umożliwia wygodne stawianie ich na sobie lub ustawianie ich obok siebie bez straty powierzchni.

Ich podłoga jest zrobiona ze sklejki na stalowych usztywnieniach, co znacznie ułatwia i przyspiesza załadunek i rozładunek towarów realizowany przy użyciu wózków paletowych (tzw. paleciaków). Nadają się zarówno do transportu towarów, jak i ich bezpiecznego magazynowania. Z tego powodu są często wykorzystywane w portach, centrach przeładunkowych czy logistycznych. Można je ze sobą dowolnie łączyć, dzięki czemu powstaje modułowa przestrzeń magazynowa optymalnie dostosowana do aktualnych potrzeb. Doskonale sprawdzają się w roli zarówno stałych, jak i tymczasowych magazynów. Kontenery te zostały wyposażone w stalowe dwuskrzydłowe drzwi z czterema ryglami zamykającymi. Wbudowane są w nie szczelne uszczelki wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu po zamknięciu kontenera do jego wnętrza nie przedostaje się wilgoć, która mogłaby negatywnie wpływać na stan przechowywanych w nich towarów.
Ze względu na spore wymiary kontenery 45' HC są stosowane również do tworzenia budynków o różnym przeznaczeniu. Powstają z nich domy, a także obiekty użyteczności publicznej, biura, narzędziownie, maszynownie czy pomieszczenia techniczne.

Warto wspomnieć, że oprócz towarów drobnicowych umieszczonych na paletach można w nich także przewozić towary sypkie lub ciekłe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych worków (tzw. big bagów) lub flexitanków (elastycznych i bardzo odpornych na uszkodzenia mechaniczne worków służących do przechowywania substancji ciekłych) służących do transportu neutralnych cieczy. Takie opakowania umożliwiają wypełnienie całej powierzchni ładunkowej kontenera, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów transportu.

Poznaj dokładne wymiary kontenerów 45' HC

Kontener 45 HC

Wymiary wewnętrzne: Światło drzwi:
Długość: Szerokość: Wysokość: Szerokość: Wysokość:
13,556 mm 2,352 mm 2,700 mm 2340 mm 2,597 mm
44' 5 5/8" 7' 8 5/8" 8' 10 1/4" 7' 8 1/8" 8' 6 1/4"
Waga:
Maksymalna waga brutto: Tara (waga kontenera): Maksymalna waga ładunku:
32500 kg 5050 kg 27,450 kg
71650 lb 11,130 lb 60,520 lb
Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu