Transport kontenerowy – kontener 40’ DV

ikona porady

Kontener 40’ DV przeznaczony do transportu kontenerowego

Zastosowanie kontenerów 40’ DV w spedycji morskiej w Gdyni

Naszym Klientom oferujemy różne rodzaje kontenerów, które różnią się od siebie wymiarami, a także szczegółami konstrukcyjnymi. Dzięki temu do każdego zlecenia można dobrać idealnie pasujący kontener, który spełni wszystkie oczekiwania Klientów i zapewni przewożonym ładunkom bezpieczeństwo podczas dalekich międzykrajowych lub nawet międzykontynentalnych podróży.

Kontener 40' DV to czterdziestostopowy kontener ogólnego przeznaczenia. Wykorzystuje się go zarówno w transporcie morskim, jak i lądowym. Jego wymiary są większe od wymiarów kontenera 20‘ DV, a co za tym idzie, jego pojemność jest również większa i wynosi 67,7 m3. Jest to kontener uniwersalny, który świetnie sprawdzi się zarówno w czasie transportu towarów, jak i ich przechowywania w magazynach portowych czy tymczasowych magazynach tranzytowych. Najczęściej stosuje się go do przewozu ładunków drobnicowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w ślad za podwojoną kubaturą (w stosunku do 20') nie idzie podwojona ładowność.

 

 

Chcąc zapewnić naszym Klientom kompleksowe usługi z zakresu transportu różnych towarów, oprócz organizowania samego przewozu oraz dopasowania odpowiednich kontenerów do wielkości i specyfiki przewożonych ładunków, zapewniamy także pełną obsługę celno-spedycyjną, gdyż prowadzimy własną agencję celną. Dzięki temu import lub eksport towarów z Chin oraz innych krajów przebiega sprawnie i szybko, a Państwo nie muszą się o nic martwić ani załatwiać żadnych formalności na własną rękę. Skorzystanie z naszych usług to oszczędność czasu, energii oraz nerwów, a także gwarancja, że towary dotrą do celu bezpiecznie i terminowo.

Czym charakteryzują się kontenery 40’ DV?

Wykorzystywane przez naszą firmę kontenery 40’ DV wyróżniają się najwyższą jakością wykonania. Są wyprodukowane z wytrzymałego metalu, który został odpowiednio zabezpieczony, aby wytrzymywać wyjątkowo trudne warunki pogodowe zdarzające się często podczas morskich podróży. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, wilgoci, intensywnego promieniowania słonecznego, soli morskiej i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Konstrukcja kontenerów 40’ DV jest mocna i stabilna, dzięki czemu towary, które zostaną w nie załadowane, są optymalnie chronione przed uszkodzeniami i szkodliwym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Zunifikowane wymiary tych kontenerów umożliwiają ich ustawienie w taki sposób, aby ograniczyć do minimum straty przestrzenne. Dzięki temu transport kontenerowy jest obecnie najbardziej atrakcyjną cenowo formą przewozu towarów. Tara takiego kontenera wynosi 3980 kg, a jego ładowność 28 470 kg.

Jakie towary mogą być transportowane w kontenerach 40’ DV?

W kontenerach 40’ DV najczęściej przewozi się ładunki drobnicowe i paletowe. Można jednak wykorzystywać je również do transportu towarów sypkich takich jak np.: kawa, mleko w proszku, zboża, cukier, dodatki do żywności czy mąka. Aby móc je bezpiecznie przewieźć w takim kontenerze, należy najpierw zapakować je do tzw. big bag liner. Są to specjalne worki wykonane z wytrzymałego polipropylenu, polietylenu albo mieszanki tych dwóch tworzyw. Liner bags dostosowują się kształtem do struktury zapakowanego w nie towaru i zapewniają maksymalne wykorzystanie objętości kontenera. Są one szczególnie polecane do pakowania produktów, które nie mogą ulec zawilgoceniu lub zabrudzeniu. Tego typu towary pakowane są w worki liner bags pneumatycznie.

W kontenerach 40’ DV można również przewozić obojętne ładunki ciekłe. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od stosowania specjalnych kontenerów typu tank. Aby móc je przetransportować w takim kontenerze, należy je najpierw przelać do tzw. flexi-tanks, czyli specjalistycznych worków przeznaczonych do przechowywania neutralnych substancji płynnych.

Kontenery do ładunków drobnicowych

Kontener 40 DV

 

Wymiary wewnętrzne: Światło drzwi:
Długość: Szerokość: Wysokość: Szerokość: Wysokość:
12032 mm 2352 mm 2395 mm 2340 mm 2292 mm
39' 5 5/8" 7' 8 5/8" 7' 10 1/4" 7' 8 1/8" 7' 6 1/4"
Waga:
Maksymalna waga brutto: Tara (waga kontenera): Maksymalna waga ładunku:
32500 kg 3900 kg 28,470 kg
71650 lb 8,885 lb 62,765 lb
Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu