Transport kontenerowy – kontener 40' HC

porady

Kontener 40' HC wykorzystywany w transporcie kontenerowym

Czym charakteryzuje się kontener 40' HC?

Naszym Klientom oferujemy przewóz towarów w różnych rodzajach kontenerów. Kontener 40' HC (High Cube) to kontener z podwyższanym sufitem przeznaczony do transportu ładunków drobnicowych, towarów lekkich albo dużych objętościowo. Jego wymiary są większe w porównaniu do rozmiarów kontenera 40’ DV. Jego długość wynosi 12192 mm, szerokość 2438 mm, a wysokość aż 2896 mm, więc jest on dokładnie o 30 cm wyższy od kontenera 40’ DV. Taki gabaryt pozwala na umieszczenie w jego wnętrzu aż 25 europalet z towarem. Jego pojemność jest powiększona w stosunku do kontenera 40' DV o około 10 m3, czyli z 66 do 76 CBM.

Kontenery 40' HC, które udostępniamy naszym Klientom, są wykonane ze stali zabezpieczonej przed negatywnym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Ich konstrukcja jest szczelna, bardzo wytrzymała i stabilna. Dzięki temu ładunki, które zostaną w nie zapakowane, są odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest jednak wykupienie dodatkowego ubezpieczenia cargo dla przewożonych ładunków. Dzięki takiej polisie nawet, jeżeli podczas transportu dojdzie do uszkodzenia lub zaginięcia towaru, można uzyskać odszkodowanie, które pokryje straty.

 

Na uwagę zasługuje także podłoga naszych kontenerów, która została wykonana ze sklejki na stalowych usztywnieniach. Dzięki temu wprowadzanie do nich i wyprowadzanie z nich wózków paletowych (tzw. paleciaków) nie stanowi żadnego problemu. Taka posadzka zdecydowanie ułatwia i przyspiesza zarówno proces załadunku, jak i rozładunku.

Do czego wykorzystuje się kontenery 40' HC?

Kontenery 40' HC idealnie nadają się do przewozu ładunków drobnicowych i przestrzennych. Można w nich przewozić towary umieszczone na europaletach, a także niestandardowe ładunki wymagające podczas transportu więcej przestrzeni takie jak np. dzieła sztuki. Wykorzystanie tego typu kontenerów jest bardzo opłacalne szczególnie na trasach międzykontynentalnych, gdyż umożliwia dostarczenie dużych partii towarów na odległe rynki lub sprowadzenie ich do naszego kraju. Dzięki takim kontenerom koszty przewozu wyraźnie się zmniejszają.

Można w nich przewozić ładunki drobnicowe zarówno sypkie, jak i ciekłe. Pakuje się je pneumatycznie w specjalne opakowania tzw. big bagi. Neutralne ciecze mogą być w nich transportowane, po wcześniejszym przelaniu ich we flexitanki, czyli worki wyprodukowane z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Taka forma przewozu jest znacznie tańsza od zastosowania kontenera zbiornikowego (tzw. tanka).

Kontenery 40' HC są także stosowane w magazynach i centrach logistycznych czy przeładunkowych. Doskonale nadają się do przechowywania towarów, gwarantując im optymalną ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych oraz kradzieżą. Coraz częściej takie kontenery służą także do konstruowania nowoczesnych domów i obiektów użyteczności publicznej. Wykonuje się z nich domki letniskowe, a także całoroczne, przedszkola czy szatnie i świetlice dla pracowników budowlanych.

Dokładne wymiary kontenera 40' HC

Kontener 40 HC

Wymiary wewnętrzne: Światło drzwi:
Długość: Szerokość: Wysokość: Szerokość: Wysokość:
12032 mm 2352 mm 2,700 mm 2340 mm 2,597 mm
39' 5 5/8" 7' 8 5/8" 8' 10 1/4" 7' 8 1/8" 8' 6 1/4"
Waga:
Maksymalna waga brutto: Tara (waga kontenera): Maksymalna waga ładunku:
32500 kg 3900 kg 28,470 kg
71650 lb 8,885 lb 62,765 lb
Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu