Blog

funkcje logistyki morskiej

Najważniejsze funkcje logistyki morskiej

Chociaż obecnie istnieje wiele różnorodnych form przewozu ładunków, transport morski wciąż znajduje powszechne zastosowanie. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na zdecydowanie niższe koszty przewozu niż w przypadku np. transportu kolejowego. Nie bez znaczenia jest również fakt, że drogą morską można przewozić bardzo duże ilości towarów, a także ładunki ponadgabarytowe.

Kontenery chłodnicze

Specyfika kontenerów chłodniczych do morskiego transportu ładunków

Przewozy kontenerowe to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod transportu ładunków drogą morską. Udział statków do przewozu kontenerów jest bardzo znaczący w całym frachcie morskim, a nowoczesne systemy przewozowe sprawiły, że kontenerowce bywają chętnie wybierane przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w międzynarodowym transporcie towarów.

transport współczesnych kontenerów

Transport kontenerowy: uniwersalna forma transportu ładunków

Sto lat temu, w obliczu rozwijającego się handlu międzynarodowego, pojawił się problem z przetransportowaniem dużej ilości małych ładunków. Znane dotychczas metody były mało wydajne pod tym względem, czasochłonne i kłopotliwe. W obliczu takich potrzeb skonstruowano pierwsze kontenery. Dokładnie w 1906 r. w Nowym Jorku użyto do transportu stalowej skrzyni metalowej, którą można uznać za prekursorkę […]

Transport morski

Główne procedury w procesie importu towarów drogą morską

Transport morski odgrywa bardzo ważną rolę w światowym handlu. I chociaż znane są znacznie szybsze sposoby przewożenia towarów (np. samolotami), to jednak tylko drogą morską można dostarczyć z punktu A do punktu B bardzo duże ilości różnorodnych ładunków.

Transport morski

Transport morski: wyzwania z zakresu bezpieczeństwa

Chociaż transport morski towarów i ludzi to jedna z najpowszechniejszych form przemieszczania się praktykowana od wieków na całym świecie, to jednak wciąż wiąże się z pewnym ryzykiem, które wynika przede wszystkim ze zmiennych, niekorzystnych, często wręcz ekstremalnych warunków atmosferycznych. Na poziom ryzyka wpływa też rosnący ruch statków w portach, nie zawsze bezpieczny ładunek, a nawet […]

Transport kontenerowy

Rodzaje transportu morskiego i wykorzystywanych statków

Transport morski polega na przewożeniu statkami morskimi ładunków z różnego rodzaju towarami. Ten rodzaj przewozu sprawdza się w szczególności w przypadku konieczności przewiezienia dużej ilości ładunku za jednym razem. Ładowność statków pozwala na przewóz nawet ciężkich, dużych (ponadgabarytowych) towarów.

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu