Zalety transportu kontenerowego

Transport kontenerowy

Już od ponad pół wieku kontenery są powszechnie wykorzystywane w transporcie. Ich zaletą jest nie tylko możliwość bezpiecznego i pewnego przewozu towarów, ale również łatwość załadunku i rozładunku towarów.

Główne korzyści wynikające z transportu kontenerowego

Transport kontenerowy to przede wszystkim możliwość szybkiej i sprawnej organizacji przewozu towarów. Wypełnione towarem kontenery są ładowane na samochody transportowe, a następnie przeładowywane na inne środki transportu, np. kontenerowce, lub rozładowywane w miejscu docelowym, co pozwala uniknąć wielu godzin oczekiwania na realizację tych wszystkich etapów. Transport kontenerowy w dużym stopniu ułatwia logistykę przewozu towarów, dzięki czemu przemieszczanie ich pomiędzy samochodami, pociągami czy statkami jest szybkie i mniej skomplikowane.

Kontenery pozwalają też na przewóz różnych rodzajów towarów. Jak się okazuje, w kontenerach mieści się znacznie więcej ładunku niż w przypadku np. standardowych naczep. Dzięki temu w procesie realizacji transportu możliwe jest zastosowanie mniejszej ilości samochodów ciężarowych. Co więcej, kontenery są bardzo uniwersalne. Można w nich przewozić zarówno drobnicę, jak i ładunki wielkogabarytowe. Oczywiście w tym przypadku bardzo wiele zależy od wielkości przewożonych towarów oraz sposobu ich zapakowania w kontenerze. Firmy transportowe wykorzystują więc maksymalnie dostępne miejsce, odpowiednio zabezpieczając towary przed ewentualnym uszkodzeniem. Z tego też powodu większość towarów zanim, trafi do kontenera, jest uprzednio pakowana na palety (palety stosowane są najczęściej w przypadku mniejszych towarów). Można również zapakować towary na dwóch poziomach za sprawą zastosowania specjalnych belek.

Uniwersalność transportu kontenerowego wynika również z faktu, iż z tej formy przewozu mogą skorzystać zarówno duże przedsiębiorstwa, obsługujące duże dostawy, jak i mniejsze firmy. Kontenery mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku jednorazowego przewozu, jak i regularnego transportu ładunków.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu