Jakie usługi świadczy agencja celna?

Spotkanie

Przedsiębiorstwa, które prowadzą działania z zakresu importu lub eksportu różnorodnych towarów są zobowiązane do regularnego dopełniania formalności związanych z odprawą celną. Są one dość czasochłonne, a często bywają też skomplikowane i wymagające pewnej wiedzy i umiejętności. Przedsiębiorcy, dla których czas ma znaczenie priorytetowe, zwykle z pewną dozą niechętni stają przed koniecznością przebrnięcia przez proces odprawy celnej. Nie muszą jednak samodzielnie zajmować się tymi kwestiami. Wystarczy nawiązać współpracę z profesjonalnie działającą agencją celną, która będzie występować w imieniu danego przedsiębiorstwa przed Urzędem Celnym.

Specyfika działania agencji celnej

Agencja celna nie jest instytucją państwową, a handlową. Bardzo często mylona jest jednak z podmiotem państwowych ze względu na bliską współpracę z Urzędem Celnym. Jest to jednak podmiot typowo usługowy, który zajmuje się pośredniczeniem między podmiotami gospodarczymi, a także osobami fizycznymi. Agencja celna współpracuje z firmami, które trudnią się przywozem i wywozem towarów z kraju, działając na zasadzie pośrednika we wszystkich działaniach związanych z administracją celną.

Przykładowe zadania agencji celnej

Profesjonalna agencja celna zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie obsługi ładunków. Jej prymarną rolą jest pośredniczenie między przedsiębiorcą a Urzędem Celnym. Przede wszystkim pomaga firmom w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i dopełnieniu kwestii formalnych związanych z odprawą celną. Oprócz tego wiele agencji zapewnia również wsparcie przy przeładunku czy też organizacji całej logistyki przewozu. Do przykładowych zadań agencji celnej zaliczamy m.in.:

  • przygotowanie niezbędnej dokumentacji do odpraw,
  • reprezentowanie przedsiębiorstwa przed Urzędem Celnym,
  • odprawa celna w procedurze uproszczonej,
  • rozliczanie zapłaty podatku VAT w deklaracji podatkowej,
  • wnoszenie odwołań od decyzji Urzędu Celnego,
  • wypełnianie karnetów TIR itd.

Oczywiście to tylko przykładowy zakres wybranych usług, jakie świadczone są na rzecz przedsiębiorstw importujących i eksportujących towary. W praktyce różne agencje celne mogą zapewniać szereg innych usług i dodatkowych udogodnień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Agencji Celnej z Gdyni NET-CARGO Sp. z o.o.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu