Co to jest transport door to door?

transport door to door

Jedną z popularnych opcji oferowanych przez współczesne firmy spedycyjne jest usługa door to door. Warto dowiedzieć się, na czym ona polega i kiedy warto z niej skorzystać.

Na czym polega usługa door to door?

Współczesna obsługa celno-spedycyjna zawiera w sobie bardzo wiele różnych rodzajów czynności, dostosowanych do zmieniających się potrzeb różnorodnych podmiotów działających na rynku. Jedną z kluczowych usług jest tzw. door to door.

Door to door polega na przewóz towarów z miejsca nadania do adresata. Zakłada się przy tym, że spedytor odbierze towar bezpośrednio od nadawcy, czyli np. z siedziby firmy, i przewiezie go bezpośrednio do miejsca docelowego. Usługa door to door może odbywać się w tradycyjny sposób, czyli za pośrednictwem pociągu lub ciężarówki. Może być realizowana również poprzez transport multimodalny, czyli oparty o spedycję kontenerową. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację przewozu pod kątem kosztów i czasu. Zastosowanie kontenerów sprawia, że cały proces transportu przebiega szybko, ponieważ na całej trasie, bez względu na to, jaki środek transportu został użyty, wykorzystuje się tylko jedną jednostkę ładunkową bez konieczności dodatkowego przeładunku towaru przy zmianie formy przekazu.

Obecnie na naszym rynku działa coraz więcej firm, specjalizujących się w usługach tego rodzaju.

Do głównych zalet usługi door to door zaliczyć należy szybką realizację. Cały proces nadania i dostarczenia danej przesyłki przebiega znacznie szybciej niż w przypadku transportu w wykonaniu kilku pośredników. Nie ma konieczności tworzenia każdorazowej, indywidualnej i odpowiednio dopasowanej oferty. W to miejsce przygotowuje się jedną, optymalną propozycję, która jest zgodna z oczekiwaniami klienta zarówno pod kątem realizacji, jak i kosztów. Co ważne, przekazanie organizacji transportu towarów firmie, która jest specjalistą w swojej dziedzinie, to również pewność bezpieczeństwa ładunku.

Usługa door to door to świetne rozwiązanie zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm, które chcą poszerzyć rynki zbytu lub zakres prowadzonej działalności.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu