Rola i zadania Polskiej Izby Spedycji i Logistyki

spedycja morska

Zlokalizowana w Gdyni Polska Izba Spedycji i Logistyki uznaje się za kontynuatorkę i spadkobierczynię Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych. Została powołana do życia w listopadzie 2001 przez członków założycieli, reprezentujących najważniejsze firmy branży spedycyjnej

Zrzesza ona przedsiębiorstwa, zajmujące się m.in. spedycją na skalę krajową i międzynarodową, logistyką, przewozami i obrotem towarów. Jako instytucja samorządu gospodarczego za główny cel stawia sobie ochronę interesów i reprezentację organizacji członkowskich przez organami władzy i administracji państwowej, w tym samorządowej oraz międzynarodowych i krajowych (Krajowej Izby Gospodarczej oraz Krajowej Izby Gospodarki Morskiej) organizacji branżowych.

Ponadto Izba dba o wymianę wiedzy i doświadczeń, pomiędzy firmami działającymi w branży, organizując liczne szkolenia (np. spedycyjne czy umożliwiające zdobycie zawodu agenta celnego), konferencje tematyczne czy publikacje (najsłynniejsza to „Podręcznik Spedytora”, który stanowi nieocenione źródło wiedzy i dobrych praktyk i jest szeroko wykorzystywany przez uczniów i studentów, przygotowujących się do zawodu spedytora), informujące o aktualnym stanie przepisów w branży.

Korzyści z członkostwa w Izbie

Członkowie izby mają możliwość uczestniczenia w licznych konferencjach międzynarodowych i podnoszenia swoich kompetencji oraz uzyskania międzynarodowego dyplomu potwierdzającego kompetencje spedytora, uznawanego niemal we wszystkich krajach. Izba oferuje również możliwość nabycia ubezpieczenia na preferencyjnych zasadach, specjalnie dla członków PISiL.

Izba nagradza przedsiębiorstwa, które wyróżniają się szczególnie w branży, przyznając im tytuły Spedytora Roku oraz Młodego Spedytora Roku. Wśród kryteriów przyznawania tych tytułów można wyróżnić wysokie wyniki ekonomiczne, ale też ciągle podnoszenie jakości swoich usług.

Członkowie Izby wyłaniają swoje władze, ale też komisje tematyczne zajmujące się m.in. takimi zagadnieniami jak bezpieczeństwo łańcuchów dostaw czy dbają o etyczne prowadzenie biznesu.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu