Proces pakowania towaru w transporcie morskim

Transport morski

Chociaż współcześnie mamy do dyspozycji wiele sposobów przewozu towarów, to wciąż bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się transport morski. Do najważniejszych zalet przewodu towarów drogą morską zaliczamy m.in. możliwość przewiezienia dużej ilości towarów za jednym razem, stosunkowo niskie koszty realizacji, mała wypadkowość, szeroki zasięg. Nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorstw decyduje się właśnie na ten sposób dostarczania przesyłek i towarów.

Warto pamiętać, że jednym z najważniejszych etapów w organizacji przewozu drogą morską, jest właściwe przygotowanie towaru.

Jak powinno wyglądać pakowanie ładunków przeznaczonych do transportu morskiego?

Kluczowe znaczenie w transporcie morskim ma solidne opakowanie ładunków. Opakowania muszą zabezpieczać przed wpływem warunków atmosferycznych, jakie panują na morzu, czyli m.in. duża wilgotność, różnice temperatur, zasolenie atmosfery, częsty brak przepływu powietrza. Co więcej, towar musi być również chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Towar może być umieszczony w skrzyni, a następnie w kontenerze, dzięki temu ograniczona jest ewentualność przemieszczenia się ładunku wewnątrz statku. Zwykle niezbędne jest zastosowanie również dodatkowego zabezpieczenia przeciwwilgociowego we wnętrzu kontenera.

Podczas przewozu ładunek w kontenerze powinien być stabilny, szczególnie jeśli poszczególne skrzynie ustawione są pionowo. Wykorzystywane są do tego specjalne konstrukcje drewniane w połączeniu z powietrznymi poduszkami sztauerskimi. Jest to ostatni etap pakowania, jednak niezwykle ważne. Jego pominięcie lub nieodpowiednie wykonanie może zniweczyć wszystkie wcześniejsze starania. Ustabilizowanie ładunku daje gwarancję, iż przesyłka dotrze bez uszczerbku do miejsca docelowego.

Warto dodać, że dla maksymalnej kontroli niekiedy na opakowaniach umieszczane są urządzenia monitorujące stan ładunku podczas transportu. Są to m.in. wskaźniki wstrząsu i przechyłu lub wskaźniki temperatury i wilgotności. Należy też pamiętać, że każda przesyłka musi być odpowiednio oznaczona.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu