Odprawa w porcie a rewizja celna. Jak nie mnożyć kosztów?

port

Zgodnie z definicją odprawa celna jest działaniem, które ma na celu skontrolowanie dokumentacji oraz przewożonych towarów, może wiązać się z poborem opłat z tytułu podatku lub cła. Odprawa jest dopełnieniem wszelkich procedur, które są niezbędne podczas przyjmowania towarów na granicy celnej. Obecnie to działanie może przyjmować różne formy, dzięki czemu niektórzy przedsiębiorcy mogą przechodzić ją o wiele szybciej, co wiąże się ze znaczącą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Jak zmniejszyć koszty związane z odprawą i rewizją celną?

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów jest wykonanie odprawy celnej w procedurze uproszczonej, przeprowadzanej na miejscu. Należy nadmienić, że takie działanie jest możliwe wyłącznie po otrzymaniu zaświadczenia o braku zaległości we wpłatach należnych składek na ubezpieczenie oraz podatki oraz zgody od pracownika urzędu skarbowego. Co ważne, może być ono uzyskanie przez właściciela bądź osobę upoważnioną do zajmowania się daną odprawą.

Skorzystanie z odprawy przeprowadzanej na miejscu ma znaczący wpływ na skrócenie czasu całego procesu, a z tego tytułu także dużą oszczędność środków finansowych. Po wykonaniu zgłoszenia celnego przychodzi czas na kolejny etap – rewizję celną. Jest ona rodzajem kontroli celnej i polega na dokonaniu oględzin towarów, ich przeliczeniu lub zważeniu, ustaleniu parametrów oraz właściwości towarów, co pozwala na stwierdzenie ich stanu, rodzaju bądź wartości celnej. Następnie sprawdzana jest zgodność danego towaru z danymi, które zostały umieszczone w zgłoszeniu celnym oraz dołączonych do niego dokumentach.

Aby przyspieszyć cały proces, warto zdecydować się na powierzenie spraw związanych z odprawami i kontrolami celnymi profesjonalnej agencji celnej. Pozwoli to na uzyskanie wsparcia podczas całego procesu transportu, a także w innych sprawach związanych z przewożeniem towaru. Nawiązanie współpracy pozwoli na znaczną oszczędność czasu, a także na ograniczenie wydatków. Specjaliści z dużym doświadczeniem, posiadający odpowiednią wiedzę pozwolą załatwić wszelkie formalności zgodnie z obowiązującym prawem i w krótkim czasie.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu