Jakie kontenery nie kwalifikują się do transportu morskiego?

Kontenery do transportu morskiego

Za pośrednictwem frachtu morskiego możemy w łatwy sposób dostarczyć nasze towary z wybranego portu w dowolne miejsce na świecie. To rozwiązanie, które generuje niższe koszty niż transport towarów inną drogą np. morską czy lotniczą, co wpływa na jego niesłabnącą popularność. Jednak nie wszystkie kontenery warto transportować tą drogą. Dowiedz się, jakie kontenery nie będą się kwalifikować do transportu morskiego.

Przewaga transportu morskiego nad innymi formami

Na transport kolejowy i lotniczy są nakładane liczne ograniczenia, co sprawia, że, z uwagi na bezpieczeństwo jak i pojemność pojazdów, wielu towarów nie można transportować pociągiem lub samolotem. Te ograniczenia nie obowiązują w transporcie morskim. Z uwagi na ogromną pojemność współczesnych kontenerowców morzem przetransportujemy towary o wielkich gabarytach. Transport morski świetnie sprawdzi się przy transporcie zarówno dużych ładunków, jak i niewielkiej drobnicy. Za pomocą specjalnych okrętów można przewozić również masowe surowce takie jak drewno, węgiel czy zboża. Morzem możemy transportować również niebezpieczne towary takie jak (oczywiście odpowiednio oznaczone i zabezpieczone) materiały łatwopalne, chemikalia czy wybuchowe.

Do transportu morskiego nie nadają się natomiast towary o niskim czasie przydatności do spożycia lub użycia. Dzieje się tak, z uwagi na długi, dochodzący nawet do 40 dni czas transportu i możliwe opóźnienia, z którymi musimy się liczyć, związane z przedłużającymi się odprawami czy warunkami pogodowymi. Z tego powodu transport morski to słaby pomysł jeśli zależy nam na tym, aby produkt szybko i w pewnym terminie dotarł na czas do miejsca odbioru. W sytuacji, gdy liczą się dni i godziny, lepszy rozwiązaniem może okazać się szybszy (choć też droższy) transport lotniczy.

Podsumowując transport morski to świetne rozwiązanie do transportu wszelkiego rodzaju kontenerów, zawierających produkty, których czas dostarczenia nie ma pierwszorzędnego znaczenia. To uniwersalne rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w większości przypadków z uwagi na cenę i możliwości. Jedynym wyjątkiem jest transport tych towarów, które mają krótki termin ważności lub muszą być dostarczone w bardzo krótkim czasie.

 

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu