Główne czynniki konkurencyjności transportu morskiego

Morza i oceany z jednej strony dzielą poszczególne rejony świata, z drugiej zapewniają dogodne warunki do sprawnej komunikacji między nimi. To właśnie dlatego transport morski od wieków jest praktykowany i po dziś dzień cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co ważne, jest to jeden z najtańszych sposobów na dostarczanie przesyłek mniejszych i większych na duże odległości. Z tego też powodu zapewne przez jeszcze wiele długich lat statki będą bezkonkurencyjne pod tym względem w porównaniu z koleją, transportem drogowym czy lotniczym.

Potencjał i ciągły rozwój transportu morskiego

Potencjał transportu morskiego jest nie tylko wykorzystywany, ale i ciągle rozwijany. Bariery, z jakimi borykali się nasi przodkowie, zostały już pokonane. I chociaż wciąż jest wiele utrudnień w transporcie morskim, związanych m.in. z czasem realizacji czy względami ekologicznymi, nadal jest to jedna z najefektywniejszych metod dostarczania różnego rodzaju przesyłek, w tym ponadgabarytowych.

Fracht morski wybierany jest zarówno przez małe, jak i duże firmy. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się transport kontenerowy, który jest powszechnie wykorzystywany w transporcie morskim. Szczelnie zamknięte i zaplombowane kontenery mogą być piętrowo układane i bez większych problemów ładowane do statków przy jednoczesnej minimalizacji czasu poświęconego na załadunek i rozładunek. Niektóre statki podczas jednego rejsu są w stanie przewieźć nawet tysiące takich kontenerów!

To, co szczególnie przekonuje do transportu morskiego, to rzecz jasna konkurencyjne ceny. Szczególnie firmy realizujące regularne rejsy mogą liczyć na znaczne obniżenie kosztów obsługi transportowej. Oczywiście cena frachtu morskiego obejmuje bardzo wiele czynników, w tym nie tylko samą przeprawę przez wielką wodę, ale również załadunek, dostarczenie towaru do portu, rozładunek itd. Niemniej jednak i tak zwykle jest to inwestycja znacznie korzystniejsza niż wykorzystanie innych metod przewozu ładunków, np. drogą lądową (która notabene nie zawsze jest możliwa do realizacji).

Zobacz także

Fracht morski

Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsce na świecie.
Dowiedz się więcej

Agencja celna

Prowadzona przez nas Agencja szybko przeprowadzi odprawę celną.
Dowiedz się więcej

Transport lądowy

Transportujemy towar z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej

Spedycja lotnicza

Zależy Państwu na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej

Magazynowanie

Posiadamy dostęp do powierzchni magazynowych w Polsce i Hamburgu.
Dowiedz się więcej

Ubezpieczenia cargo

Bezpieczeństwo Państwa towaru jest dla nas najważniejsze. Posiadamy niezbędne ubezpieczenie.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu