Czy korzystanie z usług agencji celnej w spedycji morskiej jest obowiązkowe?

spedycja morska

Agencja celna świadczy kompleksowe usługi w zakresie odpraw celnych importowanych i eksportowanych. Zajmuje się przygotowywaniem wszystkich potrzebnych dokumentów oraz służy doradztwem celnym.

Czym zajmuje się agencja celna?

Odprawa celna to ważny element międzynarodowego przepływu towarów. Obowiązkiem importera jest odprawienie towarów, czyli przejście procedury celnej, którą m.in. przeprowadza firma NET-CARGO. Wyróżnia się trzy rodzaje takiej odprawy: ostateczną, gdzie towary zostają uznane za towar krajowy, warunkową, wtedy towar po pewnym czasie powraca za granicę oraz odroczoną, gdy urząd celny przekazuje towar innemu urzędowi z powodu niemożności dokonania kontroli. Dwie strony, czyli importer i eksporter podlegają określonym procedurom, to znaczy, że wszystkie czynności związane z przejęciem danego towaru muszą być zgodne z przepisami kodeksu celnego. Odprawa dotyczy towarów przewożonych wszystkimi kanałami, czyli drogą lądową, morską i powietrzną. W imieniu importera wszystkimi formalnościami celnymi zajmuje się agencja celna, która zapewni wsparcie na każdym etapie.

Czy warto korzystać z usług agencji celnej w spedycji morskiej?

Agencja celna to instytucja, która jest pośrednikiem między importerem a urzędem celnym. W imieniu danej firmy załatwia wszelkie formalności związane z procedurą przejścia towarów przez granicę. Zajmuje się przygotowaniem dokumentacji do odprawy, dokonuje zgłoszenia celnego, oblicza kwotę należnych opłat, czyli zapewnia kompleksową obsługę spedycyjną różnego rodzaju przesyłek importowanych z całego świata. Spedycja morska obejmuje zdecydowaną większość przewozu ładunków różnego typu. Większość towarów transportowana jest drogą morską. Ten rodzaj transportu umożliwia przewóz ładunków o niemal nieograniczonej kubaturze. Zlecając usługę wyspecjalizowanej w tej dziedzinie agencji celnej, gwarantujemy sobie profesjonalną obsługę i nie musimy martwić się o organizację skomplikowanego procesu odprawy zgodnie z przepisami międzynarodowymi.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu