Cargo w Europie. Największe porty kontenerowe Starego Kontynentu

Port kontenerowy

Porty kontenerowe wiodące prym na świecie pod względem przeładunku towarów znajdują się w krajach azjatyckich, ale i Europa ma się czym pochwalić. Największe z nich, zważywszy na tonaż przeładowywanych towarów, znajdują się w Holandii i Belgii. Poznaj pełną listę najważniejszych portów cargo Starego Kontynentu.

  • Port kontenerowy Marsylia (Francja) – ~81 mln ton

Port cargo w Marsylii jest największym we Francji. Zbudowano go w XV w., a jego powierzchnia rozciąga się od północnej do północno-zachodniej części kraju. Pracuje tu 45 tys. osób, a włodarze portu stawiają na nowoczesne technologie.

  • Port kontenerowy Hamburg (Niemcy) – 136,5 mln ton

„Brama Świata” – tak określa się port cargo w Hamburgu nad Łabą. Nazwę zawdzięcza ogromnemu napływowi europejskich emigrantów, którzy właśnie stąd od połowy XIX w. do 1939 r. przedostawali się w głąb kontynentu. Dzisiaj kwitnie tutaj handel, a sam port jest ważnym punktem na Nowym Jedwabnym Szlaku.

  • Port kontenerowy Noworosyjsk (Rosja) – 143,5 mln ton

Trzeci pod względem wielkości operator portów w Europie to NCSP Group. Zarządza on portami w Noworosyjsku, Primorsku i Bałtyjsku (obwód kaliningradzki). W Noworosyjsku przeładowuje się zarówno ładunki kontenerowe, jak i ropę. Ponadto prowadzi się tam prace modernizacyjne, które mają sprawić, że port ten będzie bardziej konkurencyjny niż porty ukraińskie.

  • Port kontenerowy Antwerpia (Belgia) – 223,6 mln ton

Port cargo w Antwerpii odznacza się dogodną lokalizacją w centrum Europy, przez co jest lepszym miejscem przeładunków niż większość portów na północy kontynentu. Stale zwiększa się tu wolumen przeładowywanych towarów. Władze Belgii stawiają na fracht morski z branży petrochemicznej.

  • Port kontenerowy Rotterdam (Holandia) – 467,4 mln ton

Port cargo w Rotterdamie (Haven van Rotterdam) jest największym w Europie. Ma powierzchnię 105 km² i przeładowuje się w nim wszystkie rodzaje towarów. Co ciekawe, od lat 60. XX w. do 1986 r. Rotterdam uznawano za najbardziej ruchliwy port na świecie. Później ustąpił miejsca portowi w Singapurze, a potem – w Szanghaju.

Zobacz także
Fracht morski
Organizujemy transport drobnicowy i kontenerowy w dowolne miejsca na świecie.
Dowiedz się więcej
Agencja celna
Prowadzimy agencję zapewniającą szybkie wykonanie odprawy.
Dowiedz się więcej
Transport lądowy
Transportujemy towary z i do portów morskich w Polsce i za granicą.
Dowiedz się więcej
Spedycja lotnicza
Zależy Ci na szybkim doręczeniu przesyłki? Proponujemy transport lotniczy.
Dowiedz się więcej
Magazynowanie
Dysponujemy powierzchniami magazynowymi w Polsce i w Hamburgu.
Dowiedz się więcej
Ubezpieczenia cargo
Bezpieczeństwo przewożonego towaru jest dla nas najważniejsze, dlatego mamy niezbędne ubezpieczenia.
Dowiedz się więcej

Kontakt

NET-CARGO Sp. z o.o.

ul. Czarnieckiego 7
81-198 Pogórze k. Gdyni

tel. +48 (58) 621 37 81

info@net-cargo.pl
Wyznacz trasę dojazdu